Την Τρίτη 1η Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, στο κτίριο του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Ελλάδος, η ημερίδα “Οικονομική Επιστήμη και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση,  η οποία διοργανώθηκε από το Περιφερειακό Τμήμα Αττικής της Ένωσης Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ευχαριστούμε τους ομιλητές – εισηγητές που μας τίμησαν με την παρουσία τους και οι οποίοι (κατά σειρά ομιλίας) ήταν:

– Δρ. Χαρίκλεια Ξάνθη, Πρόεδρος της Ένωσης Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ80, Οργανωτική Συντονίστρια 5ου ΠΕΚΕΣ.

– Λούκα Τ. Κατσέλη, Ομότιμη Καθηγήτρια Ε.Κ.Π.Α. τ. Υπουργός

– Δρ. Θεοχαρούλα Μαγουλά, Σύμβουλος Α, Επιστημονικό Γραφείο Συμβούλων Υ.ΠΑΙ.Θ.

– Νικόλαος Φίλιππας, Καθηγητής Χρηματοοικονομικής Πανεπιστημίου του Πειραιά, Πρόεδρος και Ιδρυτής του Ινστιτούτου Χρηματοοικονομικού Αλφαβητισμού

– Γεώργιος Πάνος, καθηγητής χρηματοοικονομικής στο Πανεπιστήμιο της Γλασκώβης

– Χρήστος Κουτσαμπέλας, Επίκουρος Καθηγητής, Τμήμα Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου,

– Νικόλαος Ρώμπαπας, Υπεύθυνος διοργάνωσης Οικονομικής Ολυμπιάδας, Εκτελεστικός Διευθυντής ΚΕ.ΦΙ.Μ.

– Γεώργιος Τζήρος, τ. Εκ/κός κλ ΠΕ80, Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, Pierce.

– Απόστολος Φιλιππόπουλος, Καθηγητής στο Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Επίσης, ευχαριστούμε όλες και όλους τους συναδέλφους που παρευρέθηκαν

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 1     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 2     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 3     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 4

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 5     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 6     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 7     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 8

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 9     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 10     ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ 11